“Ölü Coinler!” Analist: Bu 5 Kripto Para Toparlanamaz!

Kripto para piyasası döngüsel bir yapıya sahiptir. 2024 yılında Yapay Zeka (AI) ve meme coinleri gibi yeni anlatıların hakim olmasıyla birlikte birçok Layer 1 tokenı fiyatlarında düşüş kaydetti. Layer 1 tokenlarına ilişkin veriler, bu döngüde fiyatlarında önemli bir düşüş olduğunu ve yüzde 75’in üzerinde değer kaybettiklerini gösteriyor. Bir analist, 5 tokene dikkatleri çekiyor, onları “ölü coinler” olarak etiketliyor!

Bu kripto para birimleri %75’in üzerindeki düşüşü telafi edemedi!

Tezos (XTZ), IOTA (IOTA), Klaytn (KLAY), Algorand (ALGO) ve EOS.IO (EOS) Katman-1 kripto projeleri arasında yer alıyor. Bu Katman-1 tokenlerinin her biri, devam eden kripto para döngüsünde fiyatlarında %75’in üzerinde düşüş yaşadı. DeFiIgnas takma adlı analist, X hesabında takipçilerine, bu varlıkların fiyatlarındaki düşüşlere dikkat çekiyor. Bu bağlamda analist, bunların “ölü coinler” olup olmadığını soruyor.

Katman 1 projeleri stratejilerinde, yeni uygulamalarında ve geliştirme planlarında değişiklik yaptıklarını duyurdular. Ancak kazançları katalize edemediler. IOTA’nın bir Katman 2 Blockchain’e ya da ölçeklendirme çözümüne yönelmesi varlığın fiyatını olumlu yönde etkilemedi. EOS Vakfı, EOS fonlarını toplayan ve bunu kötüye kullandığı iddia edilen bir firma olan Block.one ile yasal bir savaşa girmiş durumda.

Algorand, kısa süre önce LiquidAuth’u piyasaya sürdü. Ayrıca, Hindistan’da T-Hub, Nasscom ve TiE ile yaptığı bir dizi ortaklıkla web3’e olan bağlılığını güçlendirdi. Ancak gelişmeler tokenin toparlanmasını sekteye uğrattı ve token düşüşünü uzattı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere USD Tether (USDT) kısa süre önce ALGO ve EOS için desteğini çekti. Tokenların devam eden döngüde toparlanıp toparlanmayacağı ya da daha yeni anlatılara daha fazla zihin payı ve ticari faaliyet kaybedip kaybetmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Toplam Piyasa Değeri Yükseliyor

Hafta sonu piyasanın toparlanmasıyla birlikte toplam kripto piyasası değeri son 24 saatte 71 milyar dolar arttı. TOTAL şu anda 2,27 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve 2,29 trilyon doları bir destek tabanına çevirmeye yaklaşıyor.

Pozitif ipuçları Hareketli Ortalama Yakınsama Sapmasında (MACD) da görülebilir. MACD, bir menkul kıymetin fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren, trend takip eden bir momentum göstergesidir. Bu hareketli ortalamaların yakınsama ve ıraksamasını analiz etmek, potansiyel alım ve satım sinyallerini belirlemeye yardımcı olur. Analistlere göre, neredeyse bir ay sonra gerçekleşen boğa geçişi, TOTAL’in bu büyümeyi sürdürebileceğine dair bir boğa göstergesi.

Toplam Kripto Piyasa Değeri Analizi. Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir