SHIB, XRP, BTC, AVAX Coin ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin fiyatı son günlerde zirvesine göre ciddi irtifa kaybı yaşadı. Piyasanın uzun zamandır beklediği BTC halving etkinliğine günler kala altcoinleri de beraberinde aşağı çekti. Bitcoin ve AVAX Coin dahil altcoinler düzeltmelerini derinleştirecek mi yoksa birkaç gün daha menzile bağlı mı kalacak? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Ayılar, Bitcoin’i 60.775 dolar desteğinin altına düşürmeye ve çift tepe formasyonunu tamamlamaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, BTC’nin 58.017 dolara ve ardından 54.298 dolara doğru düşüş görmesi mümkün. Boğaların bu bölgeyi savunması muhtemel. Ancak ayılar galip gelirse, BTC’nin 47.773 dolarlık formasyon hedefine düşmesi olası. Fiyatın mevcut seviyeden yukarı dönmesi ve hareketli ortalamaların üzerine çıkması halinde bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır. Bu durumun birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürmesi mümkün. Ayrıca, bir ‘short squeeze’e neden olması muhtemel. Bu da 73.777 doların üzerinde bir ralli olasılığını artırıyor.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether, 16 Nisan’da 3.056 dolar desteğinin altına indi. Fiyat 3.056 doların altında kalırsa, ETH’nin 2.852 dolara düşmesi mümkün. Bu, boğaların savunması için çok önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış satışı hızlandırabilir. Böylece, ETH’nin 2.717 dolara ve ardından 2.200 dolara kadar düşmesi olası. Tersine, fiyat 2.852 dolardan güçlü bir şekilde toparlanırsa, daha düşük seviyelerde sağlam bir satın alma sinyali verecektir. Boğalar daha sonra 20 günlük EMA’yı temizlemek için başka bir girişimde bulunacak. Eğer başarılı olurlarsa, ETH’nin 3.679 dolara yükselmesi muhtemel.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB, 17 Nisan’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın (541dolar) altına indi. Böylece, ayıların boğaları alt ettiğinin sinyalini verdi. BNB’nin, 495 dolarlık güçlü desteğe düşmesi mümkün. Bu desteği kırması halinde BNB 460 dolara ve ardından 400 dolara düşmeye açık hale gelecektir. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın (565 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış ilk güç işareti olacaktır. BNB’nin daha sonra, 635 dolarlık genel dirence doğru bir ralli denemesi yapması olası. Ancak, ayılar burada yukarı hareketi durdurmaya çalışacaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL 15 Nisan’da 126 dolardaki kritik desteğe ulaştı. Bu durum, her toparlanma girişiminin ayıların güçlü satışlarıyla karşılandığını gösteriyor. Eğer 126 dolar desteğini kırarsa, satışların yoğunlaşması mümkün. Bu durumda, SOL’un 100 dolara kadar düşmesi olası. Aksine, fiyat mevcut seviyeden keskin bir şekilde yükselirse, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösterecektir. SOL’un daha sonra 162 dolara yükselmesi muhtemel.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP toparlanması 15 Nisan’da 0,52 dolarda söndü. Bu da ayıların küçük rahatlama rallilerinde satış yaptığını gösteriyor. Satıcıların, 0,41 dolarlık hayati desteğe doğru aşağı yönlü hareketi başlatmak için fiyatı 0,46 doların altına düşürmesi gerekecek. Ancak, alıcılar 0,46 ila 0,41 dolarlık destek bölgesini şiddetle savunacaktır. Herhangi bir kurtarma girişiminin 0,52 dolar ve yine 20 günlük EMA’da satışla karşılaşması muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, XRP’nin bir süre daha 0,41 ila 0,74 dolar arasında salınacağını gösterecektir.

DOGE, TON, ADA, SHIB ve AVAX Coin analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE rahatlama rallisi 15 Nisan’da 50 günlük SMA’da (0,17 dolar) durdu. Bu da ayıların her yükselişte satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar, DOGE’yi tekrar 0,12 dolarlık önemli desteğe çekmeye çalışacaklar. Bu seviyenin altında bir kırılma 0,08 dolara düşüş için kapıları açar. Bu yüzden, alımları çekmesi muhtemel. Düşüş trend çizgisi, yukarı yönde dikkat edilmesi gereken önemli direnç. Alıcılar bu bariyeri aşarsa, DOGE’nin 0,20 dolara ve daha sonra 0,23 dolara yükselmesi olası.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 15 Nisan’da destek çizgisinin yakınına düştü. Ancak, yükselen 20 günlük EMA (5,92 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların sürücü koltuğunda olduğunu gösteriyor. Alıcılar bir kez daha fiyatı direnç çizgisine çekmeye çalışacak. Bu direnci aşarsa, TON’un ivme kazanarak 8,56 dolara ve ardından 10 dolara yükselmesi mümkün. Bu iyimser görüş, fiyat düşer ve kanalın altına inerse reddedilecektir. Bu da 50 günlük SMA’ya (4,54 dolar) düşüşün yolunu açacaktır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğaların 0,46 dolardan anlamlı bir toparlanma başlatamadı. Bu da ADA için 0,40 dolara kadar bir düşüş riskini artırıyor. Alıcıların 0,40 doları şiddetle savunması muhtemel. Çünkü bu destek kırılırsa satışların artması ve ADA’nın 0,35 dolara düşmesi mümkün. Fiyat 0,40 dolardan sıçrarsa, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösterecektir. Boğalar 0,50 doların üzerinde güç kazanacaktır. ADA’nın daha sonra 20 günlük EMA’ya ve ardından 0,62 dolara yükselmesi olası.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin fiyatının toparlanması 42 dolarlık kırılma seviyesine bile ulaşamadı. Bu da boğaların agresif alım yapmadığına işaret ediyor. AVAX Coin için aşağı yönde izlenecek destek 29 dolar ve ardından 27 dolar. Bu bölge çatlarsa, AVAX Coin için satışların yoğunlaşması ve 20 dolara düşmesi mümkün. Rahatlama rallisinin ayı trend çizgisinde güçlü satışlarla karşılaşması muhtemel. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönüşte olduğunun ilk göstergesi olacaktır. AVAX Coin fiyatının daha sonra 50 dolara yükselmeye çalışması olası.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB son üç gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu da bu seviyelerde agresif bir satış veya alım olmadığını gösteriyor. Ayıların 0,000017 dolar seviyesinde bir kez daha atış yapması bekleniyor. Bu desteği kırarsa SHIB’in 0,000010 dolardaki ana desteğe doğru keskin bir düşüş görmesi olası. Bu, rallinin en son ayağının %100 geri çekilmesini tamamlayacaktır. Aksine, düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkılması ayıların kontrollerini kaybettiğinin ilk göstergesi olacaktır. Bunun ardından SHIB’in 0,000033 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir