Uzmanlar Uyardı: Önümüzdeki Hafta GAL Coin ve Bu 2’si ile İşlem Yapmayın!

Kripto para piyasası bu hafta şaşırtıcı bir dönüşüm geçirdi ve düşüş yönlü bir duygudan daha iyimser bir görünüme dönüştü. Bu değişiklik, Nisan ayında açıklanan tarım dışı istihdam verilerinin beklenenden zayıf olmasıyla aynı zamana denk geliyor. Bu, kripto para birimleri gibi daha riskli varlıklar için olumlu makroekonomik koşulları gösterebilecek bir sinyal. Ancak bazı spesifik kripto para birimleri için ufukta potansiyel bir fırtına bulutu beliriyor. Zira bazı uzmanlara göre önümüzdeki hafta için planlanan token kilit açma işlemleri üç proje için önemli bir enflasyonist baskı yaratmaya hazırlanıyor: Heroes of Mavia (MAVIA), Galaxy (GAL coin) ve Hashflow (HFT).

MAVIA ve diğer coinlere neden dikkat etmeliyiz?

Uzman Vinicius Barbosa, analizlerine göre önümüzdeki hafta trade etmememiz gereken bazı coinleri açıkladı. Bu sonuca, kilit açma (unlock) etkinliklerinden dolayı vardığını açıkladı. Bu planlanmış kilit açma işlemleri, dolaşıma büyük miktarda yeni token akışı sunacak. TokenUnlocks.app’e göre, yukarıda belirtilen projelere yoğun bir şekilde yoğunlaşılarak önümüzdeki yedi gün içinde toplam 56,24 milyon dolar değerinde tokenin kilidi açılacak. Arzdaki bu ani artış, kısa vadede bu kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. Her projenin belirli durumlarına daha yakından bakalım…

Öncelikle yaklaşan kilit açılımında piyasa değerine göre %55’lik şaşırtıcı bir payla lider konumda olan MAVIA, büyük bir fiyat dalgalanması potansiyeliyle karşı karşıya. 6 Mayıs’ta 30,79 milyon dolar değerinde (6,328 milyon) tokenın kilidinin açılması planlanıyor. Bu, mevcut dolaşımdaki arzın önemli bir bölümünü (yüzde 25) temsil ediyor. Özellikle, kilitlenmemiş bu miktarın yarısından fazlası, satış öncesi hak kazanma sözleşmelerinden ve ekip tahsislerinden kaynaklanıyor ve bu da potansiyel olarak kar alma davranışının sinyalini veriyor.

GAL coin ve HFT’ye de dikkat

Diğer yandan, bu hafta 19,20 milyon dolar değerinde (5,17 milyon) tokenin kilidini açması planlanan GAL, toplam kilit açma işlemlerinde %34’lük bir paya ve piyasa değerinde %5,8 oranında potansiyel bir azalmayla karşı karşıya. MAVIA’ya benzer şekilde, kilidi açılmış bu tokenların büyük bir kısmı ekip tahsislerinden ve stratejik satışlardan kaynaklanıyor ve bu da potansiyel satış baskısını gösteriyor.

Diğerlerine kıyasla daha küçük olsa da, Hashflow‘un 7 Mayıs’ta 4,20 milyon dolarlık kilidini açması proje için önemli bir akışı temsil ediyor. Bu kilit açma işlemi erken yatırımcılara, ekosistem gelişimine ve ekip karlarına öncelik vererek satış faaliyetlerinin artabileceği ihtimaline işaret ediyor.

Bu token kilitlerinin açılmasına rağmen bu kripto para birimlerinin fiyatının yine de beklenmedik olumlu hareketler yaşayabileceğini kabul etmek önemlidir. Bununla birlikte, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, sağlam bir risk yönetimi stratejisi, ciddi arz baskısının yaklaştığı durumlarda dikkatli olunmasını gerektirir. Yatırımcılar ve traderlar önümüzdeki hafta MAVIA, GAL ve HFT ile ilgili herhangi bir karar vermeden önce bu kilit açma işlemlerinin potansiyel etkisini dikkatlice değerlendirmelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir